УКРАЇНА ТА КАНАДА ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО ЗОНУ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ

Україна та Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, перемовини про яку тривали шість років.

Підписи було поставлено під час офіційного візиту глави уряду Канади Джастіна Трюдо до Києва, який триватиме два дні.

Церемонія відбулася в Києві за участю українського президента Петра Порошенка.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі очікують, що зона вільної торгівлі передбачатиме зняття торгових обмежень і повне скасування торгових мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. Зокрема, відразу після набуття чинності скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі та трактори.

Документ дає можливість українським та канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Як заявив виданню Deutsche Welle народний депутат Віктор Вовк, угода з Канадою є більш вигідною, ніж договір з Євросоюзом. “Із 7000 позицій митного кодексу Канади Україна матиме 6900 позицій на безмитну та безквотну торгівлю одразу з моменту вступу Угоди в силу”, – вважає нардеп.

За його словами, на перехідний період Україна захищатиме свій ринок спеціальними тарифами, які поступово знижуватимуться до нуля.

Невелика кількість обмежень з боку Канади у торгівлі стосується деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема м’яса птиці та молочної продукції.

Наразі Україна експортує до Канади майже утричі менше, ніж імпортує. Таким чином, зона вільної торгівлі може сприяти вирівнюванню торговельного балансу з Оттавою.

При цьому, на думку експертів, найперспективнішими для українського експорту стане продукція сільського господарства, авіабудування та IT-сектор.

Своєю чергою, до України може збільшитися об’єм інвестицій.

Меню